Náš příběh


Boloňáček je moje velká láska. A když náhodou někam vyrazím bez pejska, něco mi jaksi chybí. 
Nebylo to takhle vždy, jako dítě jsem pejska nikdy neměla.

Pro svého prvního boloňského psíka jsem jela do jižních Čech. Dala jsem mu jméno Muki. Byli jsme spolu pořád, ve dne i v noci, a cestoval se mnou po celé republice. Byl u toho, když jsem vedla dětské tábory či semináře, nikdy nevyrušoval a v přestávkách potěšil. Na koncertech s dětským souborem klidně spinkal někde poblíž paničce. A když jsem oddirigovala poslední písničku, hned to poznal, vstal a nechal se hladit od našich malých posluchačů. Byl velmi oblíbený u dětí i dospělých.

V dubnu 2008 nastoupila do mého života malá psí holčička Cindy. S ní jsem se pustila do chovu a v srpnu 2010 spatřila světlo světa naše první štěňátka. Do dneška mi prošlo rukama několik desítek štěňat. A pokaždé to vnímám jako velký zázrak života, když z malých psích miminek (ca. 90-170 g) vyrostou zdraví a krásní boloňští psíci.

Jako jejich "maminka" se točím několik týdnů především kolem nich, aby měli co nejlepší podmínky k růstu a osobnímu vývoji. Protože co se v prvních týdnech života zanedbá, má následky na celý život, a už nikdy se to nedá úplně napravit. Po ca. 10 týdnech jsou pak připravení do světa a stát se pro své nové rodiny báječnými čtyřnohými kamarády - velmi mazlivými, hravými a s dobrým zdravým sebevědomím.

Do těch bílých chlupatých klubíček jsem se naprosto zamilovala a mám vždy velkou radost, když uvidím pěkného boloňáčka. Ráda bych svým chovem přispěla k uchování této vzácné rasy a přála bych si, aby naše štěňátka přinesla do mnoha rodin podobnou radost, jakou přinesli do mého života moji čtyřnozí kamarádi.

Malý pohled do srdce chovatelky

Je to velký dárek a žádná samozřejmost, když z malých psích miminek (ca 80-170 g) vyrostou zdraví a krásní boloňští psíci. Proto jsou ta malá bílá klubíčka v mé náruči opravdu velký poklad!

Jako jejich "maminka" jsem se točila v posledních týdnech především kolem nich. Záleželo mi na tom, aby mohli vyrůst v bezpečí a dobré péči, aby měli co nejlepší podmínky k růstu a osobnímu vývoji. Protože co se v prvních týdnech života zanedbá, má následky na celý život, a už nikdy se nedá úplně napravit.

Nyní držím v náruči fantastické malé tvorečky - velmi mazlivé, hravé, s dobrým zdravým sebevědomím a zvědavé na život. Jsou připravení pustit do světa a stát se pro své nové rodiny báječnými čtyřnohými kamarády. Svoje malé psí miminko nesvěřím hned tak někomu (jinak by všechna štěňátka byla už dávno pryč i několikrát). 

Přála bych si lidi, kteří
a) hledají kvalitního a dobře socializovaného psíka, a váží si mé práce jako odpovědné chovatelky.
b) považuji malého pejska za plnohodnotného člena rodiny a udělají všechno pro to, aby se měl dobře.
c) mají možnost mít svého malého pejska skoro pořád a všude s sebou. Boloňský psík bývá silně vázán na svoje lidi a chce být s nimi. Být pravidelně mnoha hodin denně doma sám, to pro něj vůbec není.

Máte zájem o poklad z našeho chovu?
Další info najdete zde